overenyweb.cz

Poslední objednávky

Nápověda / Nastavení notifikací / Poslední objednávky

Ukažte všem návštěvníkům vašeho e-shopu, že u vás lidé nakupují. V notifikacích Poslední objednávky zobrazujeme reálné objednávky, které na vašem e-shopu zákazníci udělali. Díky tomu je web důvěryhodnější a návštěvníci více nakupují.

Tuto notifikaci doporučujeme používat pro každý e-shop. Pojďte si ji hned teď nastavit.

1. Pravidla zobrazení

Pro urychlení jsme nastavili výchozí hodnoty nastavení za vás. Vše si nicméně můžete upravit dle svých preferencí.

Text notifikace
Předvyplněný text “už má objednáno. A co Vy?” můžete editovat. Pokud máte e-shop zaměřený na prodej jednoho produktu nebo produktů stejné kategorie, doporučujeme tento produkt v textu zmínit.

Zobrazení maximálně posledních 10 objednávek
Zvolte si, kolik z posledních objednávek vašich zákazníků máme v notifikacích zobrazit.

Minimální počet pro zobrazení je 5
Pokud jsme za určený čas nezaznamenali alespoň 5 objednávek na vašem e-shopu, notifikace “Poslední objednávky” se nebudou zobrazovat. Tuto hodnotu můžete libovolně měnit.

Objednávky za posledních 5 dní
Ve výchozím nastavení se v notifikacích zobrazí pouze objednávky, které jsme zaznamenali za posledních 5 dní. Také tuto hodnotu si však můžete libovolně upravit.

Nerozpoznaná jména jako “Zákazník”
Pokud z nějakého důvodu nedokážeme identifikovat jméno zaslané z vašeho objednávkového formuláře, zobrazíme místo jména zákazníka “Zákazník”. To může nastat například v případě, pokud by si z vás někdo “vystřelil” a do objednávky napsal sprosté slovo. To se pak v notifikaci nahradí právě slovem “Zákazník”.

Ukázat návštěvníkům vlastní objednávky
Zde máte možnost nastavit, zda chcete zobrazit notifikaci s objednávkou zákazníkovi, který ji vytvořil.

Opakování notifikací
Ve výchozím nastavení je tato funkce zapnuta. To znamená, že notifikace se budou neustále opakovat. Pokud byste chtěli každou novou objednávku zobrazit pouze jednou, stačí tuto funkci vypnout.

2. Spárování

Toto je velice důležitý krok a pokud nenastavíte spárování správně, nebudou se notifikace zobrazovat. Je potřeba nastavit URL adresu, na které se nachází objednávkový formulář vašeho e-shopu. To nám pomůže zobrazit správná data v notifikacích.

Do pole “Zahrnuje” zkopírujte odkaz na stránku, na které se nachází objednávkový formulář vašeho e-shopu. Konkrétně zde zkopírujte adresu, na které zákazník vyplňuje své jméno a adresu. Následně potvrďte klávesou Enter nebo klikněte na tlačítko “+” v tomto poli.

Pokud máte na webu více formulářů a chcete, aby se v notifikacích nezobrazovaly objednávky z některého z nich, vylučte tuto stránku. Stačí k tomu vložit odkaz na daný objednávkový formulář do pole “Vylučuje (nepovinné) a opět potvrdit klávesou Enter nebo tlačítkem “+”.

Pokud je to potřeba, můžete přidat více podmínek. Pro tuto možnost klikněte na tlačítko “Přidat podmínku”.

Nezapomeňte své nastavení uložit.


Veškerá data začínáme sbírat až od chvíle, kdy nasadíte Pixel kód na váš web. Pokud jste tedy například nasadili Pixel kód dnes a včera jste zaznamenali 10 objednávek, tyto objednávky se v notifikacích nemohou zobrazit.