Plánovač klíčových slov Google: kde ho najít a jak ho využít pro své SEO

Plánovač klíčových slov Google je užitečný nástroj pro výzkum a analýzu klíčových slov pro vaše SEO a PPC (pay-per-click) kampaně. Následující návod vám ukáže, jak správně používat Plánovač klíčových slov Google a kde ho najít:

Snímek obrazovky 2023-05-16 v 13.27.14
  1. Přístup k Plánovači klíčových slov: Přihlaste se do svého účtu Google Ads (dříve Google AdWords) na adrese https://ads.google.com. Pokud ještě nemáte účet, můžete si jej vytvořit zdarma. Po přihlášení se přesuňte do nabídky “Nástroje a nastavení” a vyberte “Plánovač klíčových slov”.
  2. Výběr správného nástroje: Plánovač klíčových slov nabízí dvě hlavní možnosti: “Najít nová klíčová slova” a “Získat údaje o výkonu klíčových slov”. První možnost je vhodná, pokud chcete najít nová klíčová slova pro svou kampaň. Druhá možnost je užitečná, pokud již máte seznam klíčových slov a chcete získat informace o jejich výkonu a relevantnosti.
  3. Hledání nových klíčových slov: Pokud vyberete možnost “Najít nová klíčová slova”, můžete zadat klíčová slova nebo URL adresu související s vaším tématem. Plánovač klíčových slov vám poté poskytne seznam navrhovaných klíčových slov spolu s informacemi o jejich objemu vyhledávání, konkurenci a dalšími relevantními metrikami.
  4. Analýza výkonu klíčových slov: Pokud zvolíte možnost “Získat údaje o výkonu klíčových slov”, můžete zadat seznam klíčových slov a Plánovač klíčových slov vám poskytne informace o jejich průměrném počtu vyhledávání, ceně za kliknutí a konkurenci. Tato data vám pomohou posoudit, která klíčová slova jsou nejvhodnější pro vaše PPC kampaně.
  5. Analýza a výběr klíčových slov: Bez ohledu na vybranou možnost v Plánovači klíčových slov Google je důležité analyzovat navržená klíčová slova a vybrat ta, která jsou relevantní pro váš obsah a cílovou skupinu. Zaměřte se na klíčová slova s dostatečným objemem vyhledávání a střední nebo nízkou konkurencí. Tato klíčová slova vám umožní získat vysokou viditelnost ve vyhledávačích a přilákat relevantní návštěvníky na vaše stránky.
  6. Využití dalších funkcí Plánovače klíčových slov: Plánovač klíčových slov Google nabízí také další užitečné funkce, jako je filtr pro specifické geografické oblasti, vyhledávání v jiných jazycích nebo vyhledávání podle zařízení. Tyto funkce vám umožní upřesnit svůj výzkum klíčových slov a lépe cílit na vaši cílovou skupinu.
  7. Použití výsledků v praxi: Po analýze a výběru klíčových slov je můžete začlenit do svého obsahu, včetně nadpisů, podnadpisů, odstavců a meta popisu. Dbejte však na to, aby byl text stále čitelný a přirozený pro uživatele. Používání klíčových slov by mělo být organické a smysluplné, aby obsah nabídl skutečnou hodnotu čtenářům. Vyvarujte se Keyword Stuffingu.

Závěrem

Plánovač klíčových slov Google je mocný nástroj pro výzkum a analýzu klíčových slov pro vaše SEO a PPC strategie. Pravidelně ho používejte při tvorbě obsahu a optimalizaci svých webových stránek, abyste získali lepší viditelnost ve vyhledávačích a přilákali relevantní návštěvníky na svůj web.

Další články: