Jak odstranit chybu 404

Chyba 404 se objevuje, když stránka, kterou návštěvník hledá, není k dispozici na serveru. Toto je velmi frustrující a může negativně ovlivnit uživatelskou zkušenost na vašem webu. Zde je návod, jak odstranit chybu 404:

  1. Ověřte, zda stránka opravdu neexistuje: Předtím, než se pustíte do řešení chyby 404, zkontrolujte, zda stránka skutečně neexistuje. Možná jste změnili URL nebo jste ji omylem smazali. Pokud se tak stalo, obnovte stránku a chyba 404 by měla zmizet.
  2. Nasměrujte uživatele na jinou relevantní stránku: Pokud stránka opravdu neexistuje, můžete uživatele přesměrovat na jinou relevantní stránku. Tato stránka by měla být co nejbližší tématu nebo obsahu, který uživatel hledal. Můžete vytvořit novou stránku nebo použít již existující stránku.
  3. Opravte odkazy: Pokud se chyba 404 objevuje na vašem webu kvůli špatným odkazům, měli byste je opravit. Zkontrolujte své odkazy, abyste zjistili, zda odkazují na správnou stránku a zda odkaz nefunguje kvůli chybějícímu mezerovému znaku, špatnému pořadí písmen, atd.
  4. Použijte nástroje pro řešení chyb 404: Existují nástroje, které vám mohou pomoci s řešením chyb 404. Například Google Search Console vám může poskytnout seznam všech chyb 404 na vašem webu a umožní vám je opravit.
  5. Vytvořte vlastní stránku 404: Pokud uživatel narazí na chybu 404, měli byste mít vlastní stránku 404, která uživatele upozorní na to, co se stalo a nabídne mu další kroky. Na této stránce můžete uvést odkazy na další relevantní stránky nebo nabídnout možnost nahlásit chybu.


Pomocí těchto kroků byste měli být schopni odstranit chybu 404 a zlepšit uživatelskou zkušenost na vašem webu. 

Další články: