Jak indexovat stránky na Google

Indexace stránek na Google je klíčovým krokem při získávání návštěvnosti a viditelnosti na internetu. Zde je návod na to, jak indexovat stránky na Google:

  1. Zaregistrujte se v Google Search Console: Google Search Console je bezplatný nástroj od Googlu, který vám umožní sledovat výkon vašich stránek na vyhledávači Google. Přihlaste se do svého účtu nebo vytvořte nový, pokud ho ještě nemáte.
  2. Sitemap: Sitemapa je seznam stránek vašeho webu, které chcete indexovat na Google. Vytvořte sitemap a nahrajte ho na svůj server. Pokud používáte WordPress, můžete použít plugin Yoast SEO, který sitemapu vytvoří automaticky.
  3. Odeslání sitemapy: V Google Search Console klikněte na záložku “Soubory Sitemap” a přidejte odkaz na vaši sitemap. Poté klikněte na tlačítko “Odeslat”.
    Do Google Search Console můžete samozřejmě přidávat stránky jednotlivě, ale to je velice zdlouhavé, pokud máte desítky nebo dokonce stovky stránek. 
  4. Kontrola indexace: Po odeslání sitemapy bude Google postupně indexovat vaše stránky. Můžete zkontrolovat stav indexace v Google Search Console pod záložkou “Stránky”. Zde uvidíte, kolik stránek bylo indexováno a kolik bylo odmítnuto.
  5. Optimalizace obsahu: Abyste měli vyšší šanci na úspěšnou indexaci, měli byste mít kvalitní obsah na svých stránkách. Optimalizujte své stránky s ohledem na klíčová slova a ujistěte se, že jsou dobře strukturované.
  6. Získávání zpětných odkazů: Zpětné odkazy jsou odkazy z jiných stránek na vaše stránky. Pomáhají zlepšit autoritu vašich stránek a zvyšují šance na indexaci. Pokuste se získat zpětné odkazy od relevantních a kvalitních stránek.

 

Pomocí těchto kroků byste měli být schopni indexovat své stránky na Google a zvýšit návštěvnost a viditelnost vašeho webu.

V tomto nástrojí můžete mimo poslání stránek k indexaci najít také statistiky o návštěvnosti jednotlivých stránek a jejich pozicích na Google. To vám může pomoci v rámci vaší SEO strategie.

Další články: